Studentský Racing Team Pilsen si z Itálie přivezl 7. místo

18. července 2018 - zdroj Západočeská univerzita v Plzni

Tým studentů Západočeské univerzity v Plzni se ve dnech 11. – 15. července zúčastnil se svým letošním závodním vozem UWB05 mezinárodního závodu Formula Student Italy 2018. V konkurenci 52 univerzitních týmů, soutěžících v kategorii vozů se spalovacím motorem, vybojovali studenti UWB Racing Team Pilsen sedmé místo.

V závodě, který se konal na autodromu Riccardo Paletti ve městě Varano de’ Melegari, se týmu dařilo zejména v disciplíně zaměřené na zrychlení vozu (Acceleration), kde obsadil čtvrté místo, a ve statické disciplíně nazvané prezentace podnikatelského plánu (Business Plan Presentation), kde obsadil osmé místo. Ziskem 656 bodů si studenti Západočeské univerzity zajistili celkové sedmé místo. Mezi českými univerzitami přitom obstáli nejlépe.

7. místo pro Racing Team Pilsen

„Do závěrečného nedělního závodu jsme startovali jako sedmý nejrychlejší vůz, což pro nás znamenalo start až v pozdních odpoledních hodinách a měření sil přímo se světovou špičkou vozů Formula Student,“ říká členka týmu Kateřina Kašová. „Druhou polovinou závodu ale provázel silný déšť, a závod proto musel být zhruba na hodinu přerušen. Po opětovném startu byla vyhlášena ‚mokrá trať‘. Na startovní listině před námi zbývalo několik vozů, a tak jsme doufali, že trať rychle oschne a my budeme moci závod absolvovat na suchých pneumatikách. Zhruba tři minuty před startem našeho vozu byla vyhlášena ‚přechodová trať‘ a my jsme mohli provést rychlou výměnu pneumatik a zvýšit tak šance na dobré umístění v závodě. V závěrečném závodě na 22 km, ve kterém se hodnotí i spotřeba, jsme se umístili na šestém místě,“ popisuje Kateřina Kašová a dodává, že během celého závodního víkendu vůz nepotkala žádná závažná porucha a tým prováděl pouze běžné servisní opravy.

Nový model studentské formule s označením UWB05 představil Racing Team Pilsen, tvořený 23 studenty z fakult strojní, elektrotechnické a aplikovaných věd, dne 27. června. Vůz je poháněn motorem Yamaha R6 se čtyřstupňovou převodovku. Oproti loňsku studenti přepracovali aerodynamiku vozu, sání a palivový systém i uložení kol a diferenciálu.

Na začátku srpna se UWB Racing Team Pilsen zúčastní závodu Formula Student Czech v Mostu a posledním závodem letošní sezóny bude Formula Student Germany na okruhu Hockenheimring.