Pexeso.net

Pexeso.net - stáhnout

Vydavatel - Pythagoras s.r.o.

Cena zkušební verze - Zdarma

Cena plné verze - 35 Kč

Přibližná velikost - 3,27 MB

Podporované operační systémy:

Windows 10 Mobile

Windows Phone 8.1

Windows Phone 8

Podporované jazyky:

Čeština (Česká Republika)

English (United States)

Zahrajte si desítky krásných pexes z www.pexeso.net. Každý týden nová pexesa. Aplikace stáhne seznam pexes a vy si je pak můžete zahrát na Vašem telefonu.

Na výběr je několik úrovní obtížnosti. Hrát můžete sami, se svými kamarády (až 4 osoby), a nebo proti umělým protivníkům několika úrovní. Vše jenoduše, pohodlně v grafickém prostředí Metro, bez registrace.

Pravidla:

Karty se zamíchají a rozloží lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru, aby je viděli i ostatní hráči. Pokud karty patří k sobě (stejný obrázek), hráč je odebere a otáčí další dvojici (lze hrát i variantu, ve které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí). Pokud karty k sobě nepatří, otočí je zpět lícem dolů a pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stane hráč s největším počtem nalezených dvojic.

Ve verzi zdarma jsou k dispozici 3 pexesa pro vyzkoušení. V nastavení si můžete hráče pojmenovat a vybrat náročnost s kolika karet bude na ploše (12, 24, 36, 48 a 60. Při hře se každému hráči načítají body za správné dvojice a běží celkový čas.

Z historie:

Předchůdce Pexesa bychom mohli najít v tradiční japonské hře se škeblemi zvané Kai awase.

V druhé polovině šedesátých let uváděla Československá televize soutěžní hru Pekelně se soustřeď. Karetní hru na podobném principu následně (přibližně v roce 1965) vyprodukovalo nakladatelství Pressfoto, které ji v dalších letech vydávalo v mnoha tematických mutacích. Za tvůrce se považuje výtvarník Zdenek Princ. Aby nebylo nutné pořizovatlicenci za původní název televizní soutěže, vznikl akronym PEXESO.

2. května 2016

Zdroj: Windows Store a Wikipedie

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum