Lékárny

Pro srovnání byly vybrány dvě české a jedna slovenská aplikace.

České lékárny - stáhnout

Vydavatel - Mobildrive.cz

Cena - Zdarma

Přibližná velikost - 835 kB

Podporované operační systémy:

Windows 10 Mobile

Windows Phone 8.1

Windows Phone 8

Podporované jazyky - Čeština (Česká Republika)

Popis: Aktualizovaný seznam ministerstva zdravotnictví vyhledá podle pozice nejbližší lékárnu, doporučí nonstop provoz nebo nejvýhodnější nabídku, v detailu lékárny ukáže pozici na mapě, umožní zavolat nebo poslat email. Vyhledává lékárny podle pozice, názvu nebo adresy. Aplikace ke svému chodu nepotřebuje připojení k internetu.

Aplikace funguje dobře, ale na zkušebním městě (Pelhřimov) našla sedm lékáren, přitom jedna je již minimálně tři čtvrtě roku uzavřena. Data tedy nejsou zcela aktuální. V nabídce doporučené, jsou jen lékárny Dr.Max. Nevím zda se jedná pouze o reklamu. U každé lékárny je uvedena adresa, jméno lékárníka, telefonní číslo a e-mailová adresa. Aplikace vyhledává podle nejbližších lékáren nebo podle adresy. Je možné použít i mapu.

Hodnocení testu - uděluji 4 ****

Najdi-lékárnu.cz - stáhnout

Vydavatel - Petr Kaštánek

Cena - Zdarma

Přibližná velikost - 5,3 MB

Podporované operační systémy:

Windows 10 Mobile

Windows Phone 8.1

Windows Phone 8

Podporované jazyky - Čeština (Česká Republika)

Popis: Aplikace Najdi-lékárnu.cz, spolupracující se stejnojmenným nezávislým internetovým portálem, umožňuje jednoduše a intuitivně získat informace o lécích, které dokáže vyhledávat podle jejich názvu, účinné látky, skupin či vyfoceného čárového kódu. Jednoduše pak zjistíte jejich ceny v okolních lékárnách. Vedle toho najde také substituty a interakce k zadaným medikamentům.

Hledání lékáren nikdy nebylo snazší, ať už chcete hledat podle názvu, jejího umístění jednoduchým klepnutím do mapy nebo přímo tu nejbližší k Vaší současné poloze. K vybrané lékárně se můžete nechat navigovat, zobrazit otevírací dobu, kontaktovat pobočku emailem nebo jim přímo zavolat.

Aplikace používá připojení k internetu pouze pro aktualizaci databáze, stahování příbalových letáků a hledání cen léků. Veškerá ostatní funkčnost je tedy plně funkční i bez připojení k síti.

Aplikace správně vyhledala všech šest aktuálních lékáren na zkušebním městě (Pelhřimov). V aplikaci můžete dále vyhledávat léky, substituce, interakce, skupiny. U každé lékárny je uvedena adresa, jméno lékárníka, telefonní číslo a e-mailová adresa, webové stránky, název řetězce, a další informace (například příjem platebních karet). Aplikace vyhledává podle nejbližších lékáren nebo podle adresy. Je možné použít i mapu.

Hodnocení testu - uděluji 5 *****

Lekárne SK - stáhnout

Lekarnesk

Vydavatel - Martin Konopka

Cena - Zdarma

Přibližná velikost - 4,31 MB – 4,71 MB

Podporované operační systémy:

Windows 10

Windows 8.1

Podporované jazyky:

English (United States)

Čeština (Česká Republika)

Slovenčina (Slovenská Republika)

Popis: Aplikace Lekárne SK umožňuje najít lékárny na území Slovenska. Použijte mapu nebo seznam nejbližších k nalezení hledané lékárny. Preferujete konkrétní lékárnu? Přidejte si ji k preferovaným pro rychlejší přístup.

Aplikace vyhledává podle nejbližších lékáren nebo podle adresy. Každá lékárna obsahuje další informace jako například adresa, telefon, e-mail, web a další informace (například příjem platebních karet). Aplikace nabízí možnost vytočit telefonní číslo a je uvedena i otevírací doba. V aplikaci funguje i mapa. Vyhledává na Slovensku, proto nemohu posoudit nakolik jsou informace aktuální.

Hodnocení testu - uděluji 5 *****

18. dubna 2016

Zdroj: Microsoft Store

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum