FlightRadar24

Flightradar24 Free - stáhnout

Flightradar24 (placená) - stáhnout

Vydavatel - FlightRadar24 AB

Cena: Flightradar24 Free - Zdarma (s reklamou)

Cena: Flightradar24 - 80 Kč + nákupy z aplikace - Arrival tables - 25 Kč, Model graphics - 25 Kč

Přibližná velikost - 12,71 - 12,86 MB

Podporované operační systémy:

Windows 10 Mobile

Windows Phone 8.1

Windows Phone 8

Podporované jazyky - English (United States)

Sledovat letový provoz můžete pomocí služby Flightradar24. Ta ukazuje informace v reálném čase o letech a letadel na mapě. Zahrnuje letové dráhy, původ a určení, čísla letů, typy letadel, pozice, výšky, čísla a rychlosti. Popis pochází z webové aplikace a proti mobilní se může mírně lišit.

Po rozkliknutí letadla na mapě, můžete zjistit všechny dostupné podrobnosti o letadle a letu. Na mapě se zobrazí i trasa.

Sledovat můžete i údaje pomocí time-lapse replaye z předchozích letových údajů letecké společnosti, letadla, typ letadla, oblast nebo na letišti. To agreguje data z různých zdrojů, ale mimo USA, hlavně z crowdsourced shromažďování informací od dobrovolníků s ADS-B přijímači.

ADS-B - Sekundární radar je aktivní radar, který potřebuje ke své činnosti další zařízení na palubě letadla, tzv. odpovídač. Na zemi je umístěno zařízení, které se nazývá dotazovač a dále je na zemi umístěn přijímač sekundárního radaru. Dotazovač se v pravidelných intervalech dotazuje a každý dotázaný odpovídač odpovídá svým kódem, který má přidělený pro daný let od řízení letového provozu. Sekundární radar tedy dokáže identifikovat jednotlivá letadla. Při provozu v módu C nebo S je odpovídač propojen ještě s kodérem výšky (enkodérem), takže do odpovědi může být zakódována i výška letu letadla.

Služba byla založena v roce 2007, švédskou společností Svenska Resenätverket AB a je k dispozici přes webové stránky nebo aplikace.

20. dubna 2016

Zdroj: Windows Store

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum