Jak změnit region u Skylinku

5. září 2016 zařadil Skylink do své nabídky program JOJ Family HD. V tichosti, ale zablokoval programy JOJ a JOJ HD pro zákazníky, kteří mají zapnutý region Česká republika. Naopak JOJ Family HD funguje jen na kartách s regionem Česká republika. Jedná se tak o další programy kde je uplatňována geoblokace: Nova International (funguje pro - Region Slovenská republika). Markíza International (funguje pro - Region Česká republika).

Zákaznická zóna Skylink

Chcete i nadále v České republice přijímat programy JOJ? Chcete na Slovensku přijímat JOJ Family? Přepněte si region.

Pokud si v České republice zapnete "Region Slovenská republika" budou vám:

- fungovat stanice JOJ a JOJ HD + Nova International

- blokovány vám budou stanice JOJ Family (ale tu můžete v ČR chytat přes DVB-T) a Markíza International

Pokud žijete na Slovensku a zapnete si "Region Česká republika" budou vám

- fungovat stanice JOJ Family a Markíza International

- blokovány vám budou stanice JOJ a JOJ HD (ale ty můžete na Slovensku chytat přes DVB-T) a Nova International

Jak na to? Otevřete si na webu Zákaznickou zónu Skylink: Česká republika - Slovenská republika

Zvolte nastavit region

Po přihlášení vidíte vlevo nahoře jaký Region máte nastavený. Rozklikněte a zvolte "Nastavit Region". Potvrdíte heslem a otevře se vám poslední volba:

Nastavení území - regionu pro užívání karty

Zvolíte požadovaný Region a dáte: Nastavit. To je vše. Už jen vyskočí potvrzující hláška: "Nastavení území - regionu pro používání vaší satelitní karty bylo zaznamenáno."

Z vlastní zkušenosti přepnutí Regionu můj satelitní přijímač Zircon SHD 007 zaznamená maximálně do 5 sekund. Pro větší pohodlí mám volbu uloženu v mobilu v záložkách prohlížeče a přepnutí mi zabere maximálně 20 sekund i s přihlášením.

Pozor jen jedna maličkost. Pokud jste fanoušci fotbalu, je občas na slovenských programech Jednotka a Dajto v České republice blokován a je potřeba přepnout na Region Slovensko. To je ovšem jen několikrát za rok u Ligy mistrů. 

Skylink zatím přepínání Regionů nijak neomezuje. Pokud se tak stane budu o tom informovat zde na webu nebo na Facebooku: Satelitní magazín.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum