Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Zdroj: tisková zpráva - 9. srpen 2016

Policisté žádají veřejnost o spolupráci

JIHLAVSKO - Policisté z obvodního oddělení v Jihlavě se obracejí na občany se žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže, ke které došlo 1. srpna kolem devatenácté hodiny ve vinotéce v prostorách obchodního centra Tesco v Jihlavě na ulici Brněnská. V této souvislosti policisté pátrají po totožnosti dvou žen, které jsou důvodně podezřelé z krádeže peněz. Obě ženy, z nichž jedna má na sobě oblečené růžové tričko a druhá bílé tričko, zachytily průmyslové kamery při vstupu do objektu obchodního centra.

Policisté se začali případem zabývat poté, co přijali oznámení o krádeži finanční hotovosti ve výši přesahující částku 43 000 korun. Zatím neznámé pachatelky využili chvilkové nepozornosti prodavačky ve vinotéce. Jedna z pachatelek prodavačku zabavila a další zřejmě v nestřeženém okamžiku odcizila ze zásuvky stolu zde uloženu plastovou obálku, ve které se nacházela finanční hotovost. Poté obě ženy z prodejního centra odešly. Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo činu, kde zajistili upotřebitelné stopy a začali s prověřováním okolností krádeže. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Obracíme se touto cestou na občany, kteří by mohli znát totožnost obou ženy, nebo mají informace o tom, kde se v současné době nacházejí či pohybují, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Přihlásit se mohou také případní svědci, kteří v době krádeže byli v blízkosti prodejny a těchto dvou žen si všimli. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum