Muži vyráběli pervitin

Tisková zpráva - 15. srpna 2016

Žďárští kriminalisté stíhají dva muže ze Žďárska, kteří v rodinném domě vyráběli pervitin. Muži byli zadrženi při realizaci v minulém týdnu a oba jsou obviněni ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí jim až deset let vězení.

Část přenosné varny

Vlastní operativní činností kriminalisté zjistili, že v rodinném domě v obci na Žďársku dochází k výrobě pervitinu. Na základě provedených šetření a vyhodnocení poznatků proběhl v pondělí 8. srpna zásah. Kriminalisté ve spolupráci se Speciální jednotkou Dukovany provedli krátce před půlnocí ve vytipovaném domě služební zákrok, při kterém bylo zadrženo celkem osm osob. V době zákroku v jedné místnosti domu probíhala výroba drogy.

V domě poté kriminalisté provedli domovní prohlídku, při které zajistili přenosnou varnu pervitinu a chemikálie potřebné pro výrobu drogy.

Zajištěné chemikálie

Během následujícího prověřování případu kriminalisté zjistili, že na výrobě drogy se podíleli dva zadržení muži, další zadržené osoby jsou konzumenty drog a trestné činnosti se nedopouštěly. Policejní komisař v úterý zahájil trestní stíhání těchto dvou mužů ve věku 38 a 48 let. Muži jsou obviněni ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, mladší navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Osmatřicetiletý muž je obviněn z toho, že v průběhu července a srpna poskytl nejméně dvěma dalším osobám marihuanu a pervitin. Navíc přes doručenou výzvu nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody v délce tři a půl roku, který mu byl uložen za předchozí trestnou činnost. Muž, který má v trestním rejstříku patnáct záznamů, byl naposledy odsouzen za krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí. Během uskutečněného zásahu u něho policisté našli již vyrobený pervitin.

Oba muži společně jsou obviněni z toho, že 8. srpna ve večerních hodinách vyráběli v rodinném domě v obci na Žďársku drogu pervitin.

Mladšího z mužů policisté po provedení úkonů eskortovali do výkonu trestu do brněnské věznice. Osmačtyřicetiletý muž je stíhán na svobodě. Vzhledem k tomu, že oba obvinění byli v posledních třech letech za drogovou trestnou činnost odsouzeni, hrozí jim nyní trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum