Plaťte nájem a užijte si oběd v restauraci zdarma

Kdo dnes odměňuje nájemníky za to, že platí nájem tak jak mají? Copak to není jejich povinnost?

Každý majitel nemovitostí ví, že cash-flow je klíčovou záležitostí, zvláště, pokud splácí hypoteční úvěr. Nájemník, který neplatí nájem včas může negativně ovlivnit, za co nakonec majitel utratí svoji výplatu. Pokud má více nemovitostí, pravidelný příjem nájemného včas je opravdu klíčový.

Jak tedy například společnost CZECH POINT 101 (http://www.czechpoint101.com) motivuje své nájemníky, aby platili včas? Pomocí specializovaného softwaru sleduje, kdo posledních několik měsíců platí včas a u koho není evidována žádná dlužná částka ve spojitosti s pronájmem bytu. Takoví nájemníci jsou poté zařazeni do slosování. Pomoci generátoru náhodných čísel jsou vybráni až 3 nájemníci, kteří dostanou bonus ve formě voucheru do vyhlášené restaurace, láhve kvalitního vína, poukázek do kina nebo divadla a podobně.

A jak na to reagují sami nájemníci?

”Myslím si, že je to určitě dobrá motivace. Mě osobně velice potěšilo, že jsem byla vylosována….navnadilo mě to dál

pokračovat…” Na otázku, zdali se s tím setkala nájemnice při svých předchozích pronájmech odpověděla: “Nesetkala a ani od známých jsem neslyšela, že by něco takového zažili.”

Jiní nájemníci ohodnotili tuto snahu společnosti CZECH POINT 101 následovně:

“Myslím si, že …(odměňování nájemců)…je velká motivace. My jsme byli tak krásně zaskočeni, když jsme přijeli z dovolené a dostali jsme takovou cenu. Manžel řekl, že v životě nikdy nic nevyhrál, tak teď snad začne pravidelně vyhrávat….”

Kromě systému odměn je také důležité pamatovat na prevenci pozdních plateb. Ne všichni nájemníci mají dané trvalé příkazy na úhradu nájemného a tak pokud si pronajímáte byt přes CZECH POINT 101, automaticky obdržíte pár dnů před splatností email, který Vás upozorní na blížící se datum splatnosti nájemného. Den po vypršení termínu se případní dlužníci obvolají a osobně se upozorní na problém. Pět dní po splatnosti se znovu telefonicky upozorní a pokud ani poté nesjednají dlužníci žádnou nápravu, nebo se nepokusí domluvit se na případném alternativním řešení, následují další právní kroky. Celý proces je pro nájemníky srozumitelný a předvídatelný i díky možnosti sledovat celý postup online pomocí vzdáleného přístupu do systému.

Nathan Brown, ředitel společnosti CZECH POINT 101 a autor knihy “CZECH POINT: Keys to Lucrative Property Investment”, říká že díky systému motivace a prevence se jeho společnosti podařilo významně zlepšit platební morálku: “Při 230 platbách nájemného každý měsíc máme průměrně pouze jednoho nájemníka, kde je nutné podniknout vůči němu nějaké další kroky.”

Společnost CZECH POINT 101 působí na českém trhu již od roku 2003. Zaměřuje se na zprostředkování nákupu, prodeje a správu nemovitostí v rámci celé ČR. Významnou částí jejích klentů jsou zahraniční investoři například z Francie, Holandska, Kanady, USA a Velké Británie. Czech Point 101 je používán jako spolehlivý zdroj mnoha článků o nemovitostech a obchodování v České republice a to včetně domácích tiskovin Prague Post tak i zahraničních prominentních novin jako například The New York Times. V nedávné době upoutala pozornost kampaní “Pražský hrad na prodej”, za jejíž zpracování získala smluvní agentura Passion Communications první místo v kategorii Malý rozpočet v soutěži Effie 2014. Cílem kampaně bylo upozornit na dlouhotrvající spor s Ministerstvem vnitra o ochrannou známku Czech Point.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum