Šiklův mlýn

Všechny zprávy a fotografie jsou z tiskových zdrojů.

Více informací na tel.: + 420 566 567 400 nebo na www.sikland.cz

17. srpna 2014

Na Modelářskou show se sjela elita v tomto oboru z celé České republiky. Nádherné modely letadel byly věrnými kopiemi opravdových letounů a propracovány do posledního detailu.

Na jednom ze dvou letišť, kde se odehrávala show, jsme mohli vidět například model letounu z 1. světové války nebo proudové letouny, které dosahují neuvěřitelné rychlosti 200 až 300 km/h. I když foukal velmi silný boční vítr, modeláři své modely ovládali opravdu bravurně. Poprvé na modelářské show na Šiklově mlýně jsme měli jedinečnou příležitost vidět upoutaný model neboli řízení letadla po lankách. Letoun se pohyboval ve vzduchu velmi rychle a změna směru pro něj byla otázkou mžiku. Na spodním letišti se poté odehrála bitva modelů letadel, kde nechyběly ani pyrotechnické efekty. Viděli jsme i akrobatickou show helikoptér a dramatický závod modelů aut na rodeo aréně. Již příští týden je na Šiklově mlýně Rodinný den. Bude pro Vás přichystána spousta her a soutěží.

4. srpna 2014

Jeden z nejlepších světových akrobatických pilotů se v sobotu představil na aeroshow na Šiklově mlýně. Exhibici, ze které se i divákům točila hlava, tu vystřihl jediný český pilot světové série Red Bull Air Race Martin Šonka.

Více než 15minutové představení neskutečných výkrutů, volných pádů a neuvěřitelně blízkých průletů předvedl tento mistr letecké akrobacie před zraky více než 5000 diváků. Sedmý ročník oblíbeného setkání sportovních letadel na Šiklově mlýně však nebyl jen o něm. Své umění na obloze předvedli nejen piloti ultralightů, ale i bojového letounu či menších vrtulníků. Nechyběla ani již tradiční vsuvka kaskadérů Šiklova mlýna tentokrát v podobě akční scény z filmu Terminátor. Po setmění pak na všechny čekala Noční ohňová show tentokrát ve formě bláznivé scénky natáčení filmu o hraběti Drákulovi, kde nechyběl tanec krve s ohnivými vějíři, odvážné průjezdy kaskadérů na koních ohněm či nebezpečné hořící biče.

26. července 2014

Historicky první exhibice pilota světové série Red Bull Air Race Martina Šonky proběhne v sobotu 2. srpna na Šiklově mlýně.

A nejen to. Při již sedmém ročníku Aeroshow se můžete těšit na ukázku válečné mise na zemi i ve vzduchu, boj letadla proti tanku, extrémně nízké přelety, různé akrobatické prvky, odvážné průlety nejen s letadly, ale i s helikoptérou a navíc přehlídku více jak 120 sportovních letadel. Po celý den budete mít možnost si sami prohlédnout areál z výšky na palubě vrtulníku. Po setmění na nás čeká Noční ohňová show tentokrát ve formě bláznivé scénky natáčení filmu o hraběti Drákulovi, kde nechybí tanec krve s ohnivými vějíři, odvážné průjezdy kaskadérů na koních ohněm či nebezpečné hořící biče.

Přijeďte i Vy tuto sobotu na Šiklův mlýn, prožít letní den plný zábavy a nových zážitků. Již příští týden zveme všechny, kteří mají rádi pravý western. Čeká na Vás Mistrovství České republiky v Rodeu.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum