20 let letecké linky Jekatěrinburg - Praha Uralských Aerolinek

24. dubna 2015

Letecká společnost Uralské Aerolinie oslaví letos na jaře 20. výročí letecké linky Jekatěrinburg - Praha! Přesně před dvěma desetiletími uskutečnili uralští piloti první charterový let z uralské metropole do českého hlavního města. A pět let nato, na jaře roku 2000, otevřely Uralské Aerolinie první pravidelnou linku na této trase. Cestujícími tohoto prvního pravidelného letu se stalo více než 150 osob. Za celou dobu existence této letecké linky přepravila letadla společnosti více než 300 tisíc cestujících!

Chtěli bychom připomenout, že si za tu dobu Uralské Aerolinie nejen získaly uznání pražského letiště Václava Havla, ale také se staly partnerem českého národního dopravce - letecké společnosti České aerolinie. Díky dohodě code-share s Českými aeroliniemi mohou uralští cestovatelé po příletu do Prahy pokračovat v letu pod kódem Uralských Aerolinií (U6) do Paříže, Athén, Stockholmu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Amsterdamu, Bruselu, Barcelony, Milána, Říma, Boloně nebo Budapešti. A naopak, obyvatelé České republiky mohou využít transferových letů Uralských Aerolinií a pokračovat v letu přes Jekatěrinburg dál do ruského vnitrozemí, například do Vladivostoku, Chabarovsku, Irkutsku, Novosibirsku, a rovněž do jiných zemí - do Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Číny.

Dnes uskutečňuje letecká společnost Uralské Aerolinie několikrát týdně pravidelné lety do Prahy z Jekatěrinburgu a Nižního Novgorodu pohodlnými Airbusy se salónky třídy Business a Economy. Díky code-share dohodě s Českými aeroliniemi jsou ruským cestujícím k dispozici rovněž přímé lety ze Samary, Petrohradu a Rostova na Donu.

Reference:

Uralské Aerolinie patří mezi deset hlavních ruských leteckých společností z hlediska objemu přepravy v období leden-únor 2014-2015.

V roce 2014 využilo služeb letecké společnosti více než 5,1 milionu cestujících, ze zeměpisného hlediska zahrnují lety více než 200 destinací. Letadlový park společnosti Uralské Aerolinie je složen z letadel evropského konsorcia Airbus. K dnešnímu dni provozuje dopravce 34 letadel (18x A320, 10x A321, 6x A319).

Kontakt:

Adresa: 620025, Rusko, Jekatěrinburg, pereulok Utrennij 1g

Tel: (343) 272-60-80 (81),

Fax: (343) 272-600

e-mail: pr@uralairlines.ru

http://www.uralairlines.com

Zástupce letecky společnosti v Praze:

East-West AERO s.r.o. tel: +420724202104 e-mail:

info@eastwest.aero

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum