Mazda - Kolo koncepce KODO

1. května 2015

Představení konceptů RIN a EN na výstavě „Mazda Design: Car as Art" (Design Mazda: Automobil jako umění) v Miláně.

Mazda Motor Corporation odhalila umělecká díla projektu Mazda spolu s „Kolem koncepce KODO" a „Pohovkou koncepce KODO" v předvečer výstavy „Mazda Design: The Car as Art" probíhající v italském Milánu od 14. dubna 2015.

Fotografie - http://www.image.net/mazda_milandesignweek2015

Cílem výstavy „Mazda Design: The Car as Art" je směřování Mazdy k rozvoji vyjadřování pohybu pomocí vyjádření dvou klíčových aspektů vnímání, které jsou zakořeněné v japonské estetice; RIN, citlivost pro decentní důstojnost, a EN, citlivost pro přitažlivou smyslnost, které přímo působí na smysly.

„Kolo koncepce KODO" je závodním kolem, které má vyjadřovat vrozenou krásu kola. Jeho minimalistická struktura je složena z nejmenšího možného počtu částí. Rám je vyroben pracným vyklepáním z jednoho plátu oceli, sedadlo z černé kůže je šité ručně a je prošívané červenou nití, stejně jako v případě zcela nové Mazdy MX-5. Sloučení dynamičnosti a atraktivity kola evokuje styl Mazdy MX-5.

„Pohovka koncepce KODO" představuje mimořádnou kombinaci rafinovaného půvabu designu Mazdy a italské řemeslné dovednosti, která je založena na dlouholeté tradici výroby nábytku. Pohovka má stejně honovaný povrch jako sedadla v Mazdě CX-3, a evokuje silnou pozici, která je společná pro všechna vozidla nové generace Mazdy.

Na výstavě je také možno shlédnout práce tradičních japonských řemeslníků, které jsou inspirované filozofií designu Mazdy s názvem „KODO - Duše pohybu". KODOKI je nádobou, která je vyklepána z jednoho měděného plátu ve slavné japonské dílně kovodělných výrobků Gyokusendo. SHIRAITO je tradičně lakovaná skřínka, kterou vyrábí Kinjo-Ikkokusai a která vyjadřuje bohatství přírodních jevů pomocí několika vrstev laku a drobně drcených vaječných skořápek.

„Design se během posledních let stal důležitou součástí toho, čím jsme, a dodává celé značce Mazda uměleckou hodnotu," uvedl Masahiro Moro, výkonný ředitel Mazdy, který vede oddělení globálního marketingu. „Naše designová poselství představujeme zde v Miláně, ve městě, které je vrcholkem designérského světa, abychom pozvedli image naší značky."

KONTAKT: Kotaro Minagawa, Global Communications Planning Department, Mazda Motor Corporation, Tel: +81-82-565-2303, Fax: +81-82-287-5225, Email: minagawa.k@mazda.co.jp

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum