Fotogalerie:

Výstava Motocykl 2015 chystá bohatý program nejen pro milovníky rychlých kol

Ve čtvrtek 5. března 2015 se návštěvníkům otevřou brány holešovického výstaviště Incheba Expo Praha při příležitosti 19. ročníku mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství s názvem Motocykl 2015. Na vyznavače tohoto životního stylu čekají 4 dny prosycené nepřehlédnutelnými novinkami, které představí uznávané světové značky. Součástí programu je největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb - Bohemian Custom Bike. Těšit se můžete na další zajímavosti v podobě trenažéru jízdy po zadním kole, pohodlných tříkolek, historického "vozítka" z dob Rakouska-Uherska, nejrychlejších a nejsilnějších motocyklů ČR, motorek přeplňovaných turbem nebo nekompromisním kompresorem či atraktivní show mistrů americké retuše, kteří svými uměleckými díly pokryjí nejen těla motorek, ale i krásných žen.


Ducati 1299 Panigale S Ducati 1299 Panigale S
Show Airbrush Art Festival 2015 Show Airbrush Art Festival 2015
Dragster Otto Knebl Dragster Otto Knebl
Ducati Multistrada 1200 S Ducati Multistrada 1200 S
Ducati Multistrada 1200 S Ducati Multistrada 1200 S
Kawasaki Ninja H2R Kawasaki Ninja H2R
Kawasaki Ninja H2R Kawasaki Ninja H2R
Ducati Scrambler Ducati Scrambler

Výstava Motocykl 2015

Ducati 1299 Panigale S.

Ikona ve světě rychlých strojů, značka Kawasaki představí v české premiéře skvost mezi motocykly - Kawasaki Ninja H2R s přeplňovaným motorem. Nenechte si ujít tento "nadupaný" klenot s výkonem více než 300 koní. Na stánku Kawasaki je připraven rovněž zajímavý doprovodný program týmu MIRT - Motopoint Indi Racing Team, který bude v letošní sezóně opět usilovat o zlaté vavříny, nejen na domácím Mistrovství silničních motocyklů na přírodních okruzích, ale také na legendární Tourist Trophy na ostrově Man. V rámci tiskové konference, která se uskuteční 5. 3. 2015 ve 13:00 zde bude odhalen nový design motocyklů a kombinéz, zajímavá zahraniční spolupráce i nový jezdec. V pátek a o víkendu čeká na návštěvníky veletrhu autogramiáda známého českého roadracingového jezdce, Michala "INDI" Dokoupila.

Vyznavače krásného designu nadchnou oslnivé novinky italské značky Ducati - Multistrada 1200 S a 1299 Panigale S. Chybět nebude ani moderní, mladistvý a bezstarostný Ducati Scrambler.

Pokud hledáte něco speciálního, nenechte si ujít tříkolky neboli BikeConversions německé firmy REWACO, které budou k vidění na stánku Mototrike.cz. Nabízejí autentický zážitek z jízdy spolu s vysokou mírou pohodlí díky unikátnímu systému hydropneumatického odpružení CTAF. V rámci veletrhu bude představena novinka REWACO RF1LT3 a další oblíbené modely.

Každý hrdý patriot a fanda motorek nevynechá expozici značky Jawa. Prohlédnout si tu můžete modely s lákavými názvy 350 CALIFORNIA, 350/634 RETRO, 350 MILITERY či 50 ROBBY.

Značka GasGas, která se specializuje na enduro, terénní a krosové motorky i trialové motocykly věnuje svou expozici modelům typu enduro EC a trial TXT. Těšit se můžete na novinky pro letošní rok jako je EC 300 Racing 2015 či TXT 280 Racing 2015. V pozadí nezůstane ani speciál EC 450F Rally Special.

Unikátní nadupané stroje představí rovněž značky Yamaha, Husqvarna a legendární Harley-Davidson. Na první pohled zaujme cestovní motocykl a designový elegán Yamaha MT-09 TRACER. Tento spolehlivý parťák na cesty udělá vše pro to, abyste cestovali s maximálním komfortem. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani sportovec mezi skútry - Yamaha TMAX 530 ABS IRON MAX. Tento dynamický „chlapík" je připravený překonat s vámi nástrahy hustého městského provozu i posloužit při vyjížďce ve dvou. Jako bonbónek bude vystaven model YAMAHA YZF-R1, je to nový model představovaný s heslem "We R1" prezentující řadu špičkových technických předností.

Obdivovatelé historických kousků určitě nesmí přehlédnout exponát v podobě samohybné čtyřkolky z období Rakouska-Uherska. Toto dětské vozítko dostal v roce 1833 k 10. narozeninám pradědeček současného majitele. Má pohon jednoho zadního kola ruční pákou a řízení nohama opřenýma přímo o tyčku přední osy.

V Levém křídle Průmyslového paláce budou mít letos hlavní slovo café racery. Mezinárodní soutěžní výstava Bohemian Custom Bike je nejznámější a nejnavštěvovanější custom show ve východní Evropě. Jak se již stalo dobrou tradicí bude jejím základním stavebním kamenem soutěžní výstava unikátních motocyklů z Česka a okolních zemí, které budou hodnoceny v sedmi základních a čtyřech doplňkových kategoriích. A k tomu samozřejmě nesmí chybět nic, co k motocyklovým customům a dění kolem nich jednoznačně patří. K vidění zde budou motocyklové „modly“ jako Vincent NorVin, HRD Vincent Black Shadow, Velocette Venom Clubman či Norton Manx.

Czech Drag Centrum představí velmi atraktivní dragsterové speciály, včetně těch nejsilnějších a nejrychlejších motocyklů v ČR, u kterých se koně počítají ve stovkách. Rozhodně si nenechte ujít atraktivní show Airbrush Art Festival 2015 - největší české setkání a soutěž mistrů airbrushe, neboli „americké retuše“. Velkým vyvrcholením festivalu bude v sobotu divácky velmi atraktivní velká soutěž umělců v malování na takřka nahé modelky.

Připraven je téměř nepřetržitý program na pódiu. Přednášky a promítání z cest na motorkách, workshopy se staviteli a ladiči motorek, módní přehlídky, tradiční páteční soutěž v pole dance - tanci u tyče a mnoho dalšího. Velmi lákavý bude dozajista trenažér jízdy po zadním kole v režii nesmrtelného týmu 101 Underground Riders.

Součástí celé výstavy bude i vyjádření solidarity s těmi, kteří již z jakéhokoliv důvodu nemohou na motorce jezdit, tedy i pro Michaela Schumachera, který jízdu na motorce miloval. Určitě si nezapomeňte prohlédnout motocykl, který legenda Formule 1 testovala v rámci závodů IDM a který bude poprvé k vidění právě na pražském výstavišti v Holešovicích. Návštěvníci zde najdou rovněž "knihu podpory", v níž mohou zanechat osobní vzkaz Schumacherovi a jeho rodině, která se stále potýká s kritickým stavem závodníka po úrazu na lyžích.

Co vás tedy letos na výstavě Motocykl na Výstavišti Praha Holešovice čeká? Celkem 160 vystavovatelů a 52 značek motocyklů, čtyřkolek a tříkolek, včetně výstavních premiér a unikátních strojů. Bohatá nabídka příslušenství a doplňků a nabitý doprovodný program.

Více informací na http://www.motocykl-praha.cz, http://www.bcbike.cz či Facebook Veletrh Motocykl

a Facebook Bohemian Custom Bike.

19. ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství

Organizátor akce:Incheba Expo Praha

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba:

5. března 10:00 - 20:00 hod.

6. března 10:00 - 20:00 hod.

7. března 10:00 - 20:00 hod.

8. března 10:00 - 17:00 hod.

Vstupné:

zdarma děti do 10 let včetně, držitelé průkazu ZTP/P včetně 1 osoby doprovodu

100,- Kč děti 11 až 15 let, studenti, důchodci, ZTP

120,- Kč plné vstupné dospělí

240,- Kč zvýhodněné rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let)

Zdroj: Tisková zpráva

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum