Noc ve ŠKODA Muzeu

​› ŠKODA Muzeum se opět zapojuje do projektu muzejních nocí
› 22. května čeká na návštěvníky otevírací doba prodloužená až do půlnoci a bohatý doprovodný program
› Možnost jedinečných nočních prohlídek výrobních provozů ŠKODA AUTO

​Mladá Boleslav, 21. května 2015 – ŠKODA Muzeum se i letos zapojuje do návštěvnicky velmi oblíbeného programu muzejních nocí a na pátek 22. května připravilo od 19 do 24 hodin pro všechny věkové kategorie návštěvníků speciální program.

„Koncept muzejní noci dává všem úžasnou možnost zakusit při návštěvě naší expozice unikátní atmosféru,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea. „Připravili jsme velmi pestrý doprovodný program, okořeněný navíc o unikátní možnost podívat se do aktuálních výrobních provozů automobilky v nočních hodinách.“

Kromě komentovaných prohlídek stálé expozice ŠKODA Muzea jsou na páteční večer nachystány další doprovodné akce. Ve foyer je připravena výstava „120 let úspěchů značky L&K/ŠKODA“, v sále Hieronymus II probíhá projekce filmů k čtyřicátému výročí zahájení výroby vozu ŠKODA 130 RS, v galerii nad schody je připravena výstava „Zrození automobilky“ a také fotokoutek s Václavem Klementem. Otevřen bude rovněž depozitář prototypů a sportovních vozů. Od 18 hodin budou mít zájemci možnost se registrovat na jedinečné noční prohlídky výrobních provozů ŠKODA AUTO (tento bod programu je určen pro zájemce starší 12 let).

Během večera třikrát vystoupí zpěvačka Elis se svou kapelou, v prostorách ŠKODA Muzea se budou pohybovat modelky v dobových kostýmech a pro mladší návštěvníky je v sále Hieronymus I připravena výtvarná dílna a dětský koutek se stavebnicemi. Občerstvení je během celého večera k dispozici v Café/Restaurantu Václav, a to se speciální kulinářskou nabídkou.

ŠKODA Muzeum také velmi intenzivně spolupracuje s dalším technicky zaměřeným muzeem v Mladé Boleslavi. Nedávno otevřená expozice Leteckého muzea Metoděje Vlacha láká návštěvníky na exkurzi do letecké historie a v rámci muzejní noci bude na trase mezi ŠKODA Muzeem a leteckým muzeem jezdit v půlhodinových intervalech speciální linka historického autobusu ŠKODA 706 RTO.

Zapojení do muzejních noci je další aktivitou, kterou si ŠKODA AUTO připomíná letošní 120. výročí založení. Mladoboleslavská automobilka je jednou z nejstarších dodnes vyrábějících automobilek na světě a její kořeny sahají až do roku 1895 - před 120 lety založili strojní zámečník Václav Laurin a knihkupec Václav Klement v Mladé Boleslavi továrnu na výrobu jízdních kol. Produkci automobilů zahájili v roce 1905, když představili první model Voiturette A. Původní malý podnik se do dnešních dní rozvinul v celosvětově úspěšného velkosériového výrobce se sedmi modelovými řadami a více než 40 modelovými variantami. Více než 17 milionů automobilů, vyrobených od roku 1905, je důkazem síly značky ŠKODA.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum